צבר למען הסביבה

מיום היווסדה, פועלת חברת צבר סולאר למען הסביבה, עם צוות הנהלה הדוגל בעיקרון שימור הסביבה. מסיבה זו, לא מקדמת החברה שום יזמות שפוגעת בה. הנהלת החברה מחויבת לשמירה על איכות הסביבה, לוקחת בחשבון בכל החלטה שיקולי קיימות ופועלת בהתאם לתקנות הסביבתיות המחמירות.

מאז ועד היום, פעלה החברה רבות למען הסביבה, כאשר כל פרויקטי החברה תוכננו להשתלב עם ערכי הטבע, ולא להחליף אותו. בדרך זו, מבטיחה החברה עתיד ירוק וטוב יותר לכל תושבי מדינת ישראל.

שנות פעילות

המאבק נגד הקמת שדה תעופה אזרחי ברמת דוד

המאבק נגד הקמת נמל תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל הינו אחד ממאבקיה האקטיביסטיים של החברה, בשיתוף עם הקהילה המקומית, לשמירה על הטבע ואיכות הסביבה. מזה כ-15 שנים שמתקיימים תהליכי תכנון לבניית נמל תעופה במקום בסיס רמת דוד.
לא רק הקהילה המקומית מתקוממת, אלא גם האגף לתכנון ופיתוח הכפר במשרד החקלאות, אשר מתייצב גם הוא כנגד הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג ברמת דוד, בטענה כי בנייה שכזו תפגע באופן משמעותי בחקלאות הסובבת את שטח השדה המתוכנן.

אידיאולוגיית החברה

כחלק מאידיאולוגיית החברה לשמר את הטבע, וכחברה הפועלת לקידום של אנרגיה מתחדשת ואחריות חברתית וסביבתית, תומכת צבר סולאר במאבק כנגד הקמת שדות תעופה בקיבוצים ויישובים חקלאיים.