על הרפת שבקיבוץ מסילות הוצבו פאנלים סולאריים, בשותפות רווחית שנחתמה בין הקיבוץ לחברת צבר סולאר. בכתבה שפורסמה בערוץ כאן 11 מספר עמי מגן, השותף שלנו לפרויקט, מדוע בחר הקיבוץ דווקא בפרויקט זה ועד כמה הוא רווחי.

"אם הרפת יכולה לא רק להכניס ממכירת חלב, אלא גם בייצור חשמל – אז למה לא? מדובר על כמה מאות אלפי שקלים בשנה" מספר עמי מגן, השותף שלנו לפרויקט הצבת פאנלים סולאריים על גג רפת בקיבוץ מסילות, בכתבה ששודרה בימים האחרונים בערוץ כאן 11.

לצפייה בכתבה המלאה

בנוסף לסקירת הפרויקט והצלחתו הכלכלית, בשורה טובה נוספת מופצת בכתבה: משרד האנרגיה הודיע על תוספת הזרמה של למעלה מ-2,000 מגה וואט לייצור אנרגיה מתחדשת! ההסכמה להזרמה זו הינה הצעד הראשון ליעד, שהכרחי להמשך הפיתוח והקידום של המדינה ושמירה על בריאות תושביה.

החדשות המשמחות מגיעות כתגובה לתמונת המצב הקשה באתגר הרגולטורי בחיבור פאנלים סולאריים לחברת החשמל בישראל, כאשר נכון להיום, מתקנים רבים בישראל מוכנים לחיבור, אך לא מקבלים את אישור הזרמת חשמל לרשת, זאת בעקבות אי מוכנות לקליטה של חברת החשמל.
בדיוק כמו הפרויקט המוצלח בקיבוץ מסילות, כך גם בשאר הפרויקטים שלנו הפזורים ברחבי הארץ והעולם – נמשיך לייצר אנרגיה ירוקה, סביבתית ורווחית לשותפינו לדרך.